Vår gröngula julkalender – Lucka 10

Med exakt två veckor kvar till dopparedan så bjuder vår julkalender på en klassisk Green Connection. Var är dom nu helt enkelt, de spelare dom på något sätt har noterats för en A-lagsmatch?

10

Först utespelarna:

NamnLagLigaMatcherMålAssitsPoängUtv.min.
Oskar Nordlund (LW)Ånge IKDivision 214346400
Jesse Schultz (RW)Sheffield SteelersEIHL301617338
Jon Palmebjörk (RW)Rungsted Seier CapitalDenmark211120314
Kelsey Tessier (C)Vienna CapitalsEBEL3116122814
Jesper Hoffman (D/F)Nittorps IKDivision 3119152418
Tobias Björklund (D)Mariestad BoISDivision 118617236
Markus Lindholm (LW)Comet HaldenNorway2209132220
Magnus Isaksson (C)Piteå HCDivision 120417216
Aleksandrs Macijevskis (RW)HK KurbadsLatvia16613192
Dragan Umicevic (RW)Krefeld PinguineDEL25991810
Russ Moyer (D)Fife FlyersEIHL264141848
Anders Grönlund (D)LillehammerNorway25314172
Jonathan Harty (D)Olimpija Ljubljana *EBEL24891724
Daniel Håkansson (C)Sundsvall HockeyDivision 120511164
Alexander Sundström (C/D)Herlev EaglesDenmark223121516
Dennis Boström (RW)Billingham StarsNIHL9105154
Jack Combs (RW/LW)Fischtown PinguinsDEL2596154
Pontus Johansson (RW/LW)Kiruna IFDivision 117681416
Robin Axbom (D)StjernenNorway162121416
Victor Ekeståhl Jonsson (C)Vännäs HCDivision 119491341
Daniel Spigerhäll (RW)Vännäs HCDivision 11775122
Libelin Bäckström (D)Comet HaldenNorway217661244
Maksim Matushkin (D)HC Banska BystricaSlovakia2966128
Mark Hurtubise (C/RW)Klagenfurter ACEBEL2666126
Mathias Trygg (LW/RW)VålerengaNorway2675128
Mikael Lidhammar (LW/RW)Dundee StarsEIHL232101228
Tom Renström (LW)Vännäs HCDivision 119481235
Jesper Olofsson (LW/RW)Skellefteå AIKSHL3083118
Nils Andersson (D)Malmö RedhawksSHL21471110
Eddie Jinglöv (RW)Tegs SKDivision 120281010
Emil Wrenman (LW/RW)Piteå HCDivision 120371010
Erik Forssell (C)Malmö RedhawksSHL207296
Fredrik Sandgren (D)HC Nove ZamkySlovakia2736916
Jesper Lindgren (D)MODO HockeyAllsvenskan231898
Joakim Törnqvist (LW)Kiruna IFDivision 11754922
Jonathan Carlsson (D)Indy FuelECHL201890
Mikelis Redlihs (RW)Dinamo RigaKHL345498
Tobias Hollström (C)Vännäs HCDivision 1124592
Brock Trotter (RW/LW)SaiPaLiiga135384
Daniel Palmebjörk (C)Billingham StarsNIHL94480
Gustav Grundström (LW/RW)Asplöven HCDivision 11826818
Oskar Matushkin (D)Luleå HF J20SuperElit2326814
Per Savilahti Nagander (D)SaiPaLiiga3417826
William Quist (LW/RW)Almtuna ISAllsvenskan2344845
Alex Hutchings (C/RW)WinterthurNLB1052710
Jesper Lindgren (D)MODO Hockey J20SuperElit41676
Victor Öhman (C/RW)Västerviks IKAllsvenskan2343712
Daniel Sondell (D)LuganoNLA140660
Jens Westin (D)Timrå IKAllsvenskan251568
Johan Forsberg (RW/LW)Luleå HFSHL294264
Johan Lorraine (C/W)HK TemirtauKazakhstan942614
Kalle Ekelund (D)Sparta SarpsborgNorway2524630
Oliver Lindgren (C/RW)Skellefteå AIK J20SuperElit212468
Rasmus Edström (D)VIK Västerås HKAllsvenskan2215618
Richard Jackman (D)Fife FlyersEIHL1915622
Tomas Wallgren (C/W)IFK ArbogaDivision 164262
Felix Maegaard Scheel (LW/RW)Södertälje SKAllsvenskan250558
Gustav Björklund (C/W)Huddinge IKDivision 1142352
Henrik Nyberg (RW/LW)Södertälje SKAllsvenskan181456
Isak Ahrling (D)Piteå HCDivision 1201456
Kristofer Berglund (D)HV71SHL3105518
Lars Malm (D)Mjölby HCDivision 2151454
Mike Banwell (D)Utah GrizzliesECHL2205519
Niklas Lihagen (C)VIK Västerås HKAllsvenskan212356
Tobias Forsberg (RW)Leksands IFSHL2032510
Tomas Wallgren (C/W)Skövde IKDivision 1112352
Emil Lundberg (LW/RW)Karlskrona HKSHL242242
Erik Ullman (D)Södertälje SK J20SuperElit62244
Fredrik Eriksson (D)Vännäs HCDivision 11622410
Max Pernhem (D)Augsburg CollegeNCAA III100446
Per Ledin (LW/RW)LausanneNLA913410
Tom Renström (LW)Malå IFDivision 312240
Tommy Wargh (D)SønderjyskEDenmark170444
Dmytro Timashov (LW/RW)Toronto MarliesAHL1612312
Kim Sehlstedt (D)Tegs SKDivision 1192138
Oscar Persson (RW)LN91Division 222134
Samuel Aho (D)Vännäs HCDivision 1131236
Alexander Hellström (D)Örebro HKSHL2402216
Anton Öhman (D)Skellefteå AIK J20SuperElit11122
Daniel Rahimi (D)DavosNLA2802216
Erik Ullman (D)Bloomington ThunderUSHL101124
Hampus Falk (D)Tegs SKDivision 11311212
Jonathan Johansson (RW)Visby/RomaDivision 11311237
Oskar Matushkin (D)Kiruna IFDivision 141120
Rasmus Bengtsson (D)BIK KarlskogaAllsvenskan2511212
Anton Öhman (D)VIK Västerås HKAllsvenskan91014
Anton Öhman (D)Skellefteå AIKSHL100110
Erik Andersson (D)Malmö RedhawksSHL170112
Erik Ullman (D)Södertälje SKAllsvenskan20110
Gustav Jonsson (D)Hanhals IFDivision 11701112
Hampus Falk (D)Tegs SK J20J20 Elit110125
Phil DeSimone (C)Utica CometsAHL81012
Pär Edblom (C)MODO HockeyAllsvenskan51018
Timothy Norlund (D)Tegs SKDivision 160110
Albin Carlson (D)Almtuna ISAllsvenskan50002
Johan Lorraine (C/W)Saryarka KaragandaVHL40002
Jonathan Carlsson (D)Rockford IceHogsAHL10000
Niko Tuhkanen (D)TapparaLiiga800012
Niko Tuhkanen (D)LeKiMestis30004
Timothy Norlund (D)Vännäs HCDivision 140002

Sen målvakterna:

Namn
Lag
LigaMatcherMålsnittRäddnings%
Patrick Galbraith (G)Krefeld PinguineDEL201.92.936
Kevin Lindskoug (G)Shakhter SoligorskBelarus51.74.932
Johan Mattsson (G)Timrå IKAllsvenskan211.61.931
Emil Hedman (G)Örnsköldsviks HF J20J20 Elit13.00.927
Joel Vännström (G)Piteå HCDivision 1191.57.914
Emil Lindbom (G)RingerikeNorway2102.35.913
Emil Hedman (G)MODO Hockey J20SuperElit42.50.906
Andreas Ollikainen (G)Skövde IKDivision 172.14.905
Isak Edman (G)Kallinge/Ronneby IFDivision 162.83.903
Johan Johansson (G)Haninge AnchorsDivision 182.91.903
Jonatan Bjurö (G)MODO HockeyAllsvenskan132.88.897
Emil Hedman (G)Örnsköldsviks HFDivision 182.63.894
Stephen Murphy (G)Belfast GiantsEIHL222.56.893
Henrik Haukeland (G)Leksands IFSHL102.86.890
Christoffer Hällberg (G)LN91Division 253.36.884
Bernhard Starkbaum (G)EC SalzburgEBEL202.89.882
Marcus Evertsson (G)Kiruna IFDivision 163.37.881
Adam Reideborn (G)Djurgårdens IFSHL131.67.880
Joakim Andersson (G)Tegs SKDivision 194.15.873
Michal Zajkowski (G)Braehead ClanEIHL193.17.871
Oskar Hjalmarsson (G)Vindelns HFDivision 264.89.854
Christoffer Hällberg (G)Vännäs HCDivision 1110.73.688
Emanuel Gabrielsson (G)LN91Division 20

 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.

%d bloggare gillar detta: