Fel spelare dansade efter matchen
I T3 Center är vi bortskämda med att efter matchen kunna invänta Kevin Lindskougs sedvanliga dans. Ikväll fick vi se något helt annat.
Jobbigt, men samtidigt kan man bjuda på det mitt i besvikelsen. Varsågod Västeråsfans. Här har ni Jonas Franssons segerdans efter matchen.
Oerhört generöst att sitta och bjuda läsare på motståndarnas målvakts segerdans kan tyckas..
Borde kunna funderas mer över hur katastrofalt detta såg ut för löven. Mycket oroväckande dessutom att man hela tiden klappar igenom i sista perioder. Ork??? Försöker man spela i ett tempo man inte behärskar??
Värderna ska ju ha varit så bra. Var kondition åsidosatt då?
Otroligt mkt frågetecken.
Vik verkar satt ett grundspel vilket inte är i närheten att sitta i löven.
Som lövare gråter hjärtat idag. Knappt en passning på blad.
Men bjud på segerdans av Fransson……….
Jag förstår hur du tänker Andreas och det blev mer av en slump att jag var kvar och kom då in i tänket att man själv som Lövensupporter skulle uppskatta om vårt lags agerande lyftes fram av motståndarskribenter.
Självklart, som du nu förhoppningsvis redan sett, har jag gett min syn på matchen i mina ”Reflektioner efter Mora”. Inte så att vi mer skulle fokusera på motståndaren än de våra. Någonstans måste vi dra gränsen, men lite kan man bjuda på i förhoppning att det sprider sig och vi får se lite från Lövenhåll på bortamatcherna.